صفحه اصلیخدماتبوتاکس

بوتاکس

مراجعه کننده تا این لحظه

ارمغان ما برای شما زیباییست...

همین حالا نوبت بگیرید

خدمات تزریق بوتاکس

خدمات تزریق بوتاکس​
خدمات تزریق بوتاکس​

چند سالی است که تزریق بوتاکس به‌ عنوان یکی از رایج‌ترین روش‌های زیبا سازی رایج شده است. بسیاری از افراد جهت جوان‌سازی و رفع عیوب صورت به‌خصوص رفع چین و چروک به‌جای عمل جراحی و لیفت از تزریق بوتاکس استفاده می‌کنند

شاید برایتان جالب باشد که بوتاکس یک نام تجاری است که عموم مردم آن را می‌شناسند؛ اما در حقیقی نوعی سم باکتری به‌نام کلستریدیوم بوتولینوم (Clostridium Botulinum)  است که مصرف چند سی‌سی از آن سبب مسمویت و گاهی مرگ می‌شود. محققان آمریکایی سال‌ها پیش با کمک علم ژنتیک در ساختار آن تغییر ایجاد کرده و آن را تبدیل به دارویی مؤثر در درمان بیماری‌ها کردند.

بوتاکس جزو روش‌های درمانی است که به‌صورت تزریق بوتاکس در محل موردنظر انجام می‌شود. پیشانی، خطوط دور لب، چشم، ابرو و چانه از رایج‌ترین محل‌هایی است که چین و چروک آن توسط بوتاکس از بین ‌می‌رود. مکانیزم بوتاکس بدین شکل است که با ورود دارو به محل، عضلات آن دچار فلج موقت می‌شوند. این فلج ناشی از عدم انتقال جریان عصبی به ماهیچه‌ها و عضله است. با این کار ماهیچه ثابت مانده و شل یا منقبض نمی‌شود.

عمل تزریق بوتاکس بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه زمان برده و ۴ تا ۷ روز بعد اثر خود را نشان می‌دهد. بوتاکس دائمی نبوده و میانگین باید هر ۳ الی ۶ ماه باید تکرار شود.

انواع بوتاکس​

بوتاکس را می‌توان از جهات مختلفی گروه‌بندی کرد. در یک دسته انواع بوتاکس را می‌توان از نظر محل تزریق نام برد. در گروهی دیگر که بیشتر مرسوم است انواع بوتاکس را از نظر نوع دسته‌بندی می کنند. در ایران بوتاکس دیسپورت (Dysport)   معروف‌ترین است .

کاربرد درمانی تزریق بوتاکس

کاربرد زیبایی تزریق بوتاکس

دریافت مشاوره برای بوتاکس

جوان سازی صورت با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

صورت انسان را باید نمایانگر پیر یا جوان بودن فرد داست. از این رو افراد به‌خصوص خانم‌ها به صورت و زیبایی آن خیلی اهمیت می‌دهند. بنابراین می‌توان گفت شادابی و جوانی پوست نقش مؤثری در اعتماد به‌ نفس افراد دارد.

 متأسفانه پوست صورت به علت نازکی‌ و خاصیت ارتجاعی بالای عضلات آن زودتر از سایر قسمت‌ها دچار چین و چروک می‌شود. همچنین تغذیه نادرست، عدم مصرف آب، قرارگیری در معرض نور خورشید، آلاینده‌های محیطی و دیگر عوامل محیطی این پروسه گاهی خیلی زودتر از موعد هم بروز می‌دهد که به آن پیری زودرس گفته ‌می‌شود. بنابراین می‌توان گفت بوتاکس صورت هم از نظر زیبایی و هم روانی بیش از سایر قسمت‌ها انجام ‌می‌شود.

در میان انواع بوتاکس صورت، صافی پیشانی و رفع چین و چروک آن طرفداران زیادی دارد. همچنین خطوط دور چشم، خطوط ناشی از اخم در میان ابروها و چین و چروک دور لب حاصل از لبخند هم از دیگر موارد تزریق بوتاکس به صورت است.

در برخی موارد به‌جای عمل بینی با کمک بوتاکس بینی را بالا کشیده و یا ابروها را لیفت می‌دهند. رفع خطوط چانه و گردن و قرینه‌سازی صورت هم از دیگر موارد بوتاکس صورت به شمار می‌آیند.

نمونه انجام شده بوتاکس

نظرات مراجعه کنندگان

لوگو کلینیک تهامی

ارمغان ما برای شما زیباییست...

برای اطلاع از تخفیف ها و جدیدترین های خدمات زیبایی و جراحی در خبرنامه ما عضو شوید

کلینیک زیبایی و جراحی تهامی

کلينيک تخصصی زیبایی و جراحی تهامی (ارمغان زیبایی) دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اسکرول به بالا

آخرین اخبار و تکنولوژی های زیبایی روز

برای دریافت آخرین اخبار زیبایی و تکنولوژی های روز دنیا اطلاعات خود را وارد کنید تا در خبرنامه کلینیک تهامی عضو شوید.