صفحه اصلیسوالات متداول

سوالات متداول

اگر سوالی برایتان پیش آمد، قسمت زیر را مطالعه کنید

آیا تزریق چربی بی‌خطر است؟

تزریق چربی کاملاً بی‌خطر است. در واقع، این یکی از مطمئن‌ترین روش‌های جراحی موجود است. برخی دلایل این ادعا عبارتند از:

 

با این که این فرایند تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود اما می‌توان از بیحسی موضعی نیز برای انجام این فرایند استفاده کرد. با بیحسی موضعی، برخی خطرات احتمالی ناشی از بیهوشی عمومی از بین می‌روند.

زمانی که چربی برداشته شده دوباره تزریق می‌شود، پزشک فقط نیاز به ایجاد شکاف‌های بسیار کوچک دارد که بی‌خطرتر از شکاف‌های بزرگ‌تر است و برخی خطرات احتمالی ناشی از انجام عمل جراحی را کاهش می‌دهد.

در برخی فرایندهای زیبایی دیگر از مواد مصنوعی مانند ژل‌های پوستی یا اجسام خروجی مانند ایمپلنت‌های سینه یا گونه در بدن استفاده می‌شود. در مقابل، در تزریق چربی از چربی طبیعی بدن استفاده می‌شود بنابراین احتمال بروز واکنش‌های منفی نسبت به این چربی بسیار کم است. به علاوه، احتمال انقباض کپسولی (شکل‌گیری بافت اسکار در سینه) در برجسته‌سازی سینه با استفاده از روش تزریق چربی نیز کاهش می‌یابد.

طول دوره بهبودی عمل تزریق چربی کمتر از طول دوره بهبودی عمل‌های جراحی کاشت ایمپلنت‌های مصنوعی است.

لیفت طبیعی سینه چیست؟

برای زنانی که معمولاً پس از بارداری، نوسانات شدید وزنی یا افزایش سن، سینه آنها روی دیواره سینه افتاده و حجم آن کم شده است می‌توان عمل لیفت سینه را انجام داد. با انجام عمل لیفت سینه، پزشک چربی برداشته شده را در قسمت‌های خاصی از سینه‌ها تزریق می‌کند تا سینه‌ها حجم پیدا کرده و لیفت داده شوند. گفته می‌شود که همه افراد شرایط قرار گرفتن تحت این عمل لیفت را ندارند زیرا با این کار حجم سینه کمی افزایش یافته و لیفت پیدا می‌کند. برای افرادی که شرایط لازم برای قرار گرفتن تحت این عمل را ندارند، پزشک ممکن است روش‌های دیگری مانند لیفت سنتی سینه با استفاده از ایمپلنت‌های سینه یا بدون استفاده از آنها را پیشنهاد دهد.

آیا نتایج بلافاصله پس از انجام عمل جراحی قابل مشاهده است؟

با این که برخی نتایج عمل‌های جراحی را می‌توان بلافاصله پس از انجام عمل دید اما نتایج کامل پس از گذشت ۳ تا ۶ ماه قابل مشاهده هستند؛ به خصوص برای افرادی که مقادیر زیادی چربی در تزریق چربی استفاده کرده باشند. معمولاً در ظرف این مدت زمان، تورم و کبودی‌های ناشی از عمل جراحی از بین می‌رود. به علاوه، سلول‌های بنیادی منتقل‌شده تا مدت سه ماه، سلول‌های چربی جدید در ناحیه درمان شده ایجاد می‌کنند. سلول‌های چربی که پس از تزریق زنده مانده‌اند معمولاً برای همیشه در قسمت درمان شده باقی می‌مانند.

آیا می‌توان از چربی بدن باری بازسازی دوباره سینه پس از انجام عمل ماستوپلاستی استفاده کرد؟

بله، انتقال چربی غالباً روشی مؤثر برای بازسازی سینه‌ها پس از عمل‌های ماستوپلاستی یا لامپکتومی است که قسمتی یا همه بافت سینه را مانند درمان سرطان سینه برمی‌دارد. این یک روش خوب برای افرادی است که تمایلی به استفاده از اجسام خارجی مانند ایمپلنت‌های سینه در بدن خود ندارند. تزریق چربی همچنین همراه با ایمپلنت‌های سینه، نتایج بازسازی دوباره سینه را ارتقا می‌دهد.

دوره نقاهت بعد از عمل بلفاروپلاستی به چه صورتی است؟

این عمل به صورت سرپایی انجام می‌شود و شما می‌تواند ۳ روز بعد از عمل به حمام بروید. دوره نقاهت آن ۱۰ روز است و بعد از این مدت، بخیه‌ها کشیده می‌شوند.

عوارض تزریق ژل به زیر چشم چیست؟

این مورد خیلی بستگی به بازخورد بدن شما دارد، معمولا مقداری کبودی و تورم بعد از تزریق ایجاد می‌شود که به مرور برطرف می‌گردد. در صورتیکه عوارض تزریق شدید باشد، باید از قرص آناهیل در هر ۸ ساعت یک‌بار استفاده نمایید.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی توصیه نمی‌گردد؟

تزریق بوتاکس برای کسانی که باردار هستند یا در دوران شیردهی، نباید انجام گردد.

آیا بعد از عمل کاشت ابرو می‌توان از رنگ استفاده کرد یا ابرو رو آرایش نمود؟

بله – بعد از این عمل می‌توانید ابرو رو بردارید یا رنگ کنید.

چند روز بعد از تزریق ژل لب، کبودی روی صورت بر طرف می‌شود؟

حداکثر تا دو هفته کبودی ناشی از تزریق ژل لب باقی می‌ماند.

چه مدت بعد از تزریق ژل لب می‌توان تزریق بیشتری انجام داد؟

بعد از گذشت ۲ هفته می‌توانید حجم ژل را اضافه کنید.

آیا تزریق فیلر بینی دائمی است؟

با توجه به اینکه، بینی عضوی از بدن است که حرکت ندارد، درنتیجه فیلر بینی حداکثر تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و بعد از اینکه از بین رفت، لازم است تا دوباره تزریق گردد.

میزان ژل مصرفی در تزریقات ترمیمی و زیبایی صورت به چه عواملی بستگی دارد؟

برای تزریقات ترمیم به وسیله ژل، بسته به عمق منطقه‌ی ترمیم، میزان مصرف ژل متفاوت استیا به عبارت دیگر، به وضعیت صورت شما بستگی دارد. در تزریقات ژل چهت زیبایی، بر اساس اجماع نظر دکتر تهامی و شما، میزان ژل مشخص می‌گردد. این میزان را بعد از تزریق می‌توان کاهش یا افزایش داد.

اگر پاسخ سوال خود را نیافتید، از طریق لینک زیر با ما تماس بگیرید.

ساعات کاری کلینیک
همه روزه به جز روزهای تعطیل
10:00 تا 20:00

کلينيک تخصصی زیبایی و جراحی ارمغان زیبایی (تهامی) دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

© 2022 تمامی حقوق برای کلینیک تهامی محفوظ است. 

اسکرول به بالا