صفحه اصلیخدماتتزریق فیلر (ژل و چربی)

تزریق فیلر (ژل و چربی)

مراجعه کننده تا این لحظه

ارمغان ما برای شما زیباییست...

همین حالا نوبت بگیرید

خدمات تزریق ژل

در گذر زمان و با بالا رفتن سن افراد، پوست بدن مخصوصا پوست صورت شادابی و طراوت خود را از دست می‌دهد، و کم کم چین و چروک‌ها و افتادگی در پوست ایجاد می‌شود. میزان این چین و چروک‌ها در پوست صورت بیشتر قابل مشاهده است، علی الخصوص پوست اطراف چشم دچار چروک، گودی و تیرگی می‌شود. از گذشته‌های بسیار دور مردم همواره به دنبال راه هایی برای به دست آوردن دوباره ی زیبایی و طراوت پوست خود بوده اند و امروزه نیز با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش‌های زیادی برای رسیدن به جوانی و طراوت دوباره پوست به وجود آمده است. یکی از روش‌های مدرن و زود بازده برای زیبا سازی پوست استفاده از تزریق ژل می‌باشد.
تزریق ژل امروزه به دلیل عوارض کمی که دارد و همچنین هزینه‌های پایین و مناسب آن در بین مردم بسیار پرطرفدار شده است و سالانه آمار زیادی از افراد در سراسر جهان از روش تزریق ژل برای جوانسازی پوست خود استفاده می‌کنند. تزریق ژل کاربرد‌های زیادی به غیر از بازگرداندن جوانی پوست دارد که می‌توان به تزریق ژل به لب برای افزایش حجم لب‌ها اشاره کرد، و همچنین از تزریق ژل برای رفع خطوط لبخند، خطوط غم، گودی و سیاهی چشم، اصلاح تیغه و نوک بینی می‌توان استفاده کرد. بنابراین تزریق ژل به غیر از رفع پیری کاربرد‌های زیبایی هم در چهره ی افراد دارد.

تزریق ژل برای زیبایی نواحی صورت و بدن کاربرد دارد

تزریق ژل لب

یکی از قسمت‌های بدن که با افزایش سن تغییر می‌کند لب‌ها است که با بالا رفتن سن لب‌ها کم حجم شده و برجستگی آن بر روی صورت کاهش می‌یابد. با استفاده از تزریق لب می‌توان این زیبایی از دست رفته را باز گرداند.  حجم و برجستگی لب همواره تحت تاثیر سن افراد قرار می‌گیرد. اگر به لب‌ها دقت کنید لب پایینی حجیم تر و کلفت تر از لب بالایی است و بین طرفین راست و چپ لب‌ها تقارنی برقرار است که حفظ این تقارن در هنگام تزریق ژل بسیار مهم است. در تزریق ژل لب، حاشیه ی لب‌ها برجسته و حجیم شده و زیبایی صورت با لب‌های حجیم دو چندان می‌شود.
لب بالایی هم از طریق حاشیه ی لب دو قسمت قرمز و سفید لب از هم جدا می‌شود که در افرادی که سن شان بالا رفته است در قسمت سفید لب بالایی چروک‌های عمودی به وجود می‌آید و این چروک ظاهری ناخوشایند را به لب‌ها می‌دهد و در اغلب موارد اعتماد به نفس افراد را کاهش می‌دهد. در تزریق ژل لب به حاشیه‌های لب، لب‌ها برجسته و حجیم شده و این چروک‌های عمودی نیز از بین می‌رود و لب‌ها دوباره جذابیت خود را به دست می‌آورند.

تزریق ژل گونه

یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های زیباسازی و جوان‌سازی چهره تزریق ژل گونه می‌باشد. به کمک این روش افراد می‌توانند چین و چروک و علایم ناشی از پیری را در چهره خود کاهش داده و به ظاهر ایده‌آل خود برسند. افراد به مرور زمان بافت‌ها چربی صورت خود را از دست می‌دهند و این باعث می‌شود تا صورت حالتی لاغر و پیر به خود بگیرد. از طرفی کاهش چربی سبب می‌شود تا پوست درخشندگی و طراوت خود را از دست بدهد و این جلوه چندان زیبایی نخواهد داشت. در این روش ابتدا با استفاده از داروهای موضعی ناحیه تزریق بی حس می شود. در برخی موارد، داروهای بی حسی با ژل ترکیب و همزمان با ژل به گونه تزریق می شوند، به این ترتیب چند ثانیه بعد از تزریق، گونه‌ها بی حس می شوند و فرد بیمار دیگر هیچ دردی احساس نمی کند. با توجه به اینکه ژل‌های مورد استفاده از نوع موقتی و قابل جذب هستند، معمولا مقدار بیشتری تزریق می شود. به این ترتیب بعد از جذب ژل، حجم گونه ها به اندازه مد نظر می رسد. در واقع علاوه بر تورم، تزریق مقدار ژل اضافی نیز، در بزرگ به نظر رسیدن اندازه گونه ها موثر است. مقدار تزریق ژل به گونه‌ها به فاکتورهای زیر بستگی دارد:
  • فرم صورت فرد
  • انتظار بیمار از درمان و فرم مد نظر او
  • سن شخص متقاضی
  • ویژگی های پوستی فرد متقاضی از قبیل کشش بافت پوست
  • نظر پزشک بعد از انجام بررسی ها و معاینات لازم

تزریق ژل چانه و زاویه فک

زاویه سازی فک و صورت همان فرایند‌های هستند که برای زاویه سازی فک و دیگر اعضای صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. تزریق ژل راهکاری غیر تهاجمی برای ایجاد فکی با زاویه دلخواه است و ماندگاری طولانی از خود بجای می‌گذارد. علاوه بر زاویه سازی فک و چانه و فرم‌دهی چشم، گونه، بینی و لب، چین و چروک‌های سطحی صورت نیز تاثیرگذار هستند. زاویه سازی و فرم دهی فک با تزریق ژل یکی از راه‌های آسان و سریع برای مادلینگ فک است و تاثیر بسیار زیادی در جذابیت بصری افراد دارد. ژل هیالورونیک اسید بافتی شبیه به سلول های بیعی بدن دارد و اگر از مراکز معتبر تهیه شود و برند معروفی داشته باشد، کاملا بی خطر و عوارض است. پس از جلسه مشاوره با دستیار یا خود پزشک متخصص، نوع برند فیلر و میزان ژل تزریقی انخاب می‌شود و با سرنگ مخصوص، توسط پزشک به نواحی مورد نظر تزریق می‌گردد.

تزریق ژل شقیقه

برای داشتن چهره‌ای شاداب و جوان، نباید نقش شقیقه‌ها را نادیده گرفت. شقیقه‌ها به مرور زمان و در گذر سال‌ها، کمی گود می‌شوند و این موضوع تاثیری منفی در جذابیت ظاهری افراد خواهد داشت. به کمک تزریق ژل برای شقیقه ‌ها می‌توان این نگرانی را برطرف کرد و شادابی و طراوت را در این نواحی از صورت نیز به وجود آورد. این فعالیت مزیت‌های قابل توجهی دارد که در این مطلب با آن‌ها آشنا می‌شویم. برای پوشاندن گودی شقیقه‌ها، از روش‌های زیادی استفاده می‌شود. گاهی افراد شقیقه‌ها را با مو‌های خود می‌پوشانند و گاهی از لوازم آرایشی برای این مناطق از صورت خود استفاده می‌کنند اما برای آن که دیگر نگران شکل ظاهری شقیقه‌های خود نباشید، تزریق فیلر به شقیقه‌ها یک روش بسیار ‌ایده‌آل خواهد بود. روشی که با کم‌ترین عارضه‌های جانبی و پایین‌ترین میزان ریسک، بهترین نتایج را برای شما به وجود می‌آورد. برای تزریق فیلر شقیقه مراجعه به یک متخصص مجرب و آشنا با آناتومی صورت ضروری است. پزشک برای انجام این عمل باید از محل قرارگیری عروق گیجگاهی و پیشگیری از ایجاد آسیب به آنها مطلع باشد و توانایی برقراری تقارن در دو طرف صورت را نیز داشته باشد. معمولاً برای ارزیابی دقیق تغییرات پس از تزریق فیلر به شقیقه ها قبل و بعد از عمل عکس گرفته می‌شود. ممکن است در یک طرف صورت برای برجسته سازی گیجگاه نیاز به فیلر بیشتری وجود داشته باشد؛ و لازم است پزشک با اشراف بر این نکات، تزریق را انجام دهد تا حداکثر تقارن در صورت برقرار شود. این کار نیز مانند سایر روش‌های جوان‌سازی و زیبایی، نیاز به مهارت و شناخت پزشک از آناتومی منطقه گیج‌گاه و دیگر نقاط صورت (برای برقراری تعادل و تناسب شقیقه با سایر اجزای چهره) دارد. بر اساس همین اصل، بخش‌های فوقانی و داخلی فضای گیج‌گاهی بیشترین نقش را در بهبود ظاهر صورت از نظر زیبایی دارند و می بایست اول پر شوند.
تزریق عمقی فیلر و سپس ماساژ آن، سبب اطمینان از حجم دهی یکنواخت فضای گیج‌گاهی می‌گردد. در گود افتادگی متوسط تا شدید شقیقه ممکن است در هر طرف به میزان نیم الی یک سی سی فیلر نیاز باشد که پزشک در این باره تصمیم خواهد گرفت. تزریق فیلر شقیقه به شرطی که اصولی انجام شود کاملا منطقه را یک‌نواخت پرمی‌کند و حرکتی ندارد. در ناحیه گیجگاهی عروق سطحی فراوانی وجود دارد که تزریق ها باید از زیر یا بین آنها صورت گیرد. اگر به عروق این ناحیه آسیب وارد شد، با فشردن این ناحیه و کمپرس شقیقه، میتوان امکان ایجاد کبودی را کاهش داد.

تزریق ژل زیر چشم (رفع تیرگی و گودی)

تزریق ژل یکی از درمان های ضد پیری می باشد که امروز رواج زیادی در جامعه یافته و بسیاری از افراد برای از بین بردن خطوط صورت خود که باعث افزایش سن آنها خواهد شد، از تزریق فیلر استفاده خواهند کرد. تزریق ژل درمانی بسیار موثر در راه جوانسازی پوست صورت بوده و یکی از مزایای فیلر پرکننده غیر تهاجمی بودن تزریق ژل خواهد بود. گودی زیر چشم از رایج‌ترین عوارض پوستی می باشد. هدف تزریق ژل زیرچشم، رفع گودی زیر آن و چین و چروک‌های این ناحیه از صورت است که با افزایش سن، پوست برخی از مواد تشکیل دهنده خود مانند هیالورونیک را از دست داده است و در نهایت منجر به ایجاد گودی زیر چشم می‌شود. با تزریق این مواد( هیالورونیک)  باعث آبرسانی به پوست شده و با تولید کلاژن موجب بهبود کیفیت وضعیت پوست خواهد شد. دراین عارضه، کرم‌های دور چشمی، تاثیر چندانی در درمان گودی و تیرگی زیر چشم ندارد. تنها روش برای جبران بافت های ازدست رفته مراجعه به متخصص پوست در کلینیک زیبایی می باشد که با استفاده از پرکننده‌هایی مانند ژل و فیلرهای هیالورونیک اسید یا تزریق ژل این کار را انجام می دهند. این امر به دلیل دارا بودن بافتی مشابه خود بدن‌، ایجاد حساسیت و واکنش نمی‌کند.

تزریق ژل رفع خطوط خنده و غم

روش‌های متنوعی برای از بین بردن خط خنده وجود دارد. یکی از این روش‌ها تزریق ژل است. ژل‌های مورد استفاده برای تزریق به خط خنده از نوع فیلر هستند. بنابراین پس از تزریق ژل نواحی مختلف پوست که چربی خود را از دست داده‌اند پر می‌شوند. همین عامل باعث می‌شود که خطوط و چروک‌های ایجاد شده در این ناحیه از بین رفته و چهره شما همچنان جوان و زیبا بماند. به‌علاوه کسانی که پوست نواحی دور لب‌شان شل شده یا افتاده است می‌توانند از این روش برای برطرف کردن مشکل ایجاد شده استفاده کنند.

اصلاح تیغه و نوک بینی

عمل بینی بدون جراحی شامل تزریق پرکننده های پوستی به بینی برای اصلاح فوری بسیاری از نواقص زیبایی بینی از جمله: قوز پشتی کوچک ، افتادگی نوک، پل‌بینی پایین‌، بینی کج‌، بینی پیست اسکی و غیره است. در این روش، تزریق 10 در حدود تا 15 دقیقه  انجام می‌گیرد و نتایج آن فوری قابل مشاهده است و اگر از ظاهر آن خوشتان نیامد، درمان قابل برگشت است. برای دائمی شدن این اصلاح، لازم است تا فرد 3 مرتبه این تزریق را انجام دهد تا به صورت دائمی مانگار شود. عوامل زیادی می توانند مدت زمان ماندگاری این اصلاح را کوتاه کنند (به عنوان مثال متابولیسم سریع، رژیم غذایی نامناسب، سیگار کشیدن، کم خوابی، ورزش قلبی عروقی، توده عضلانی بزرگ و غیره).

دریافت نوبت و مشاوره برای تزریق ژل

نظرات مراجعه کنندگان

لوگو کلینیک تهامی

ارمغان ما برای شما زیباییست...

برای اطلاع از تخفیف ها و جدیدترین های خدمات زیبایی و جراحی در خبرنامه ما عضو شوید

کلینیک زیبایی و جراحی تهامی

کلينيک تخصصی زیبایی و جراحی تهامی (ارمغان زیبایی) دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اسکرول به بالا

آخرین اخبار و تکنولوژی های زیبایی روز

برای دریافت آخرین اخبار زیبایی و تکنولوژی های روز دنیا اطلاعات خود را وارد کنید تا در خبرنامه کلینیک تهامی عضو شوید.